20 yıllık deneyime sahip Teknik Servis Uzmanlığı

Pzr-C.ert: 07:00 - 18:00

7/24 Acil Servis

Yetkili Servis

Pazarcık Yetkili Teknik Servisi

Telefon: 0 344 311 31 00

Fatih Mah. / Pazarcık

Tv Montaj Ve Onarım

Tv Montaj Ve Onarım

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmeler oldukça hız kazanmıştır. Teknoloji birçok alanda ilerleme gösterirken, bir yandan da hayatımızda büyük değişikliklere sebep olmuştur. Farklı alanlarda, farklı ortamlarda insanlara kolaylıklar sağlayan teknolojinin en büyük nimetlerinden biri de televizyondur. Televizyon evde, cafede, ofiste hatta her gün kullandığımız metro ve tramvaylarda kullanılmaktadır.

Duvara Monte TV

Teknolojik gelişmelerle elektronik aletlerin boyutları küçültülmüş daha portatif daha hafif ve daha estetik hale getirilmiştir. Bahsedilen bu yenilikler televizyonlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Televizyonlar estetiğe dayalı tasarlanarak inceltilmiş ve görüntü kalitesi artırılmıştır. Televizyon sehpasının üzerinde ya da duvara monte TV olarak birçok mekanda kullanılmaktadır. Tüm bu seçeneklerin arasında duvara monte TV son zamanların en çok tercih edilenidir.

Televizyonun duvara monte işlemi oldukça titizlik gerektiren bir işlemdir. Bunun için öncelikle monte için en uygun duvar seçilmelidir. Daha sonra gerekli vidalama ve monte işlemi itina ile yapılmalıdır. İşlem sırasında duvarda bulunan badanaya ya da varsa duvar kağıdına zarar verilmemelidir.Bu sayede odanın estetik görüntüsü bozulmaz ve kötü görüntüler oluşmaz. Ayrıca duvara monte işleminde kabloların istenen şekilde saklanması sağlanmalı kablo kalabalığı sorunu ortadan kaldırılmalıdır.

-İzleme yönüne uygun olarak TV açısı sola ya da sağa doğru 20 dereceye kadar döndürebilir.
-Yangına ya da başka hasarlara neden olabileceğinden dolayı TV’yi ısı kaynaklarının üzerine veya yakınına kurmamak gerekir.
-Uygun havalandırma için duvarla arasında 10 cm (minimum) boşluk bırakılır.
-TV’yi kaldırılıp sehpa üzerinde dik konuma getirilir.

inspection